Gimnazjum w Imielinie
Nawigacja
Start
Rekrutacja
Dziennik elektroniczny
Plan Lekcji
Kalendarz szkolny
Galeria
Galeria II (nowa)
Do pobrania
Szkoła
Koncepcja pracy szkoły
Wyniki egzaminu
Historia
Certyfikaty
Dokumenty
Osiągnięcia
Rada Rodziców
Biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Socrates Comenius
Kółka zainteresowań
Szkolne Koło Caritas
Samorząd Uczniowski
Prezentacje szkolne
Wybór zawodu
Przedmioty
język polski
matematyka
fizyka
chemia
biologia
informatyka
w-f
język angielski
język niemiecki
język hiszpański
historia
geografia
plastyka
muzyka

Realizujemy projekty...

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 120
Nieaktywowany Użytkownik: 902
Najnowszy Użytkownik: pmuller
Prognoza pogody
KONKURS FOTOGRAFICZNY
Zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym: "Drzewa sercem malowane".

Szczegóły konkursu

bzbolalik dnia marzec 20 2011 17:50:47 · Drukuj
KONKURS PIĘKNEGO SŁOWA

16 marca 2011 roku odbył się 10 – jubileuszowy – Powiatowy Konkurs Pięknego Słowa. Na scenie Domu Kultury Sokolnia swe umiejętności recytatorskie i teatralne zaprezentowali uczniowie gimnazjów powiatu bieruńsko – lędzińskiego. Występujących oceniało profesjonalne jury w składzie Adam Radosz – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kulturalnego w Katowicach oraz Michał Skiba – instruktor teatralny z tego samego ośrodka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali medale za udział, natomiast zwycięzcom wręczono nagrody książkowe oraz komplety markowych przyborów piśmienniczych. Dwoje naszych uczniów – Paulina Bałys oraz Mateusz Górniak – zdobyło wyróżnienia w kategorii wywiedzione ze słowa. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

Zobacz galerię

bzbolalik dnia marzec 17 2011 21:11:40 · Drukuj
WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

Nasze uczennice klasy III A wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Biblijnej organizowanym co roku przez Wydziały Katechetyczne Diecezji katowickiej, sosnowieckiej i gliwickiej. W tym roku Konkurs dotyczył znajomości Księgi Jeremiasza.W etapie szkolnym zwyciężyły: Natalia Bialucha, Anna Zbytniewska, Faustyna Noras. W etapie rejonowym który odbył się 3 marca w I Gimnazjum w Bieruniu Nowym wysokie miejsca zajęły: II miejsce - Faustyna Noras, V - miejsce Anna Zbytniewska. Dziewczyny zostały przygotowane do konkursu przez katechetkę s. Mirellę Damps. Otrzymały cenne nagrody. Nasze gimnazjum zostało także wyrożnione dyplomem. Cieszymy się z sukcesu dziewczat, z ich zainteresowania Pismem Świętym i życzymy Im dalszych sukcesów
i Błogosławieństwa Bożego!

bzbolalik dnia marzec 10 2011 18:09:52 · Drukuj
O KOBIETACH Z PRZYMRUŻENIEM OKA

Z okazji dzisiejszego święta, czyli Dnia Kobiet, chłopcy z naszej szkoły przygotowali program artystyczny dla wszystkich pań i dziewczyn. Oczywiście pogawędki przy stoliku bohaterów przedstawienia koniecznie należy traktować z przymrużeniem oka i pamiętać o puencie: „Bez dwóch zdań kobiety potrzebne są na świecie!”. Uczniowie ( Patryk Kolacha, Kamil Mandrela, Franek Olejnik i Łukasz Prus) zaprezentowali scenki z życia „brzydszej płci”, którego najważniejszą część stanowią owe kruche, bezbronne i niewinne istotki, jakimi niewątpliwie są wszystkie panie. Wielki aplauz zyskał przebojowy taniec w wykonaniu Wojtka Wleklińskiego (trudnego do rozpoznania dzięki przebraniu i charakteryzacji) i Mateusza Roga. Dużo radości sprawił również skecz zaprezentowany przez Mateusza Górniaka, Jonasza Knapa i Radosława Franka. W roli Baśki, Kaśki i jednocześnie Jadźki świetnie sprawdził się Dominik Piegrzyk. Na zakończenie przedstawiono krótki recital piosenek o kobietach, śpiewali dla nas: Łukasz Kudra, Szymon Gawęda, Gabriel Jadowski, Paweł Siupka, Karol Wachowiak, Michał Spis, Łukasz Smolarczyk oraz pozostali uczestnicy projektu. O oprawę muzyczną zadbali pan Mateusz Fersztorowski oraz Alan Kapołka. W imieniu wszystkich kobiet – tych młodszych i starszych - serdecznie im dziękujemy za umilenie tego wyjątkowego dla nas dnia.

Zobacz galerię


bzbolalik dnia marzec 08 2011 21:45:47 · Drukuj
KONKURSY EKOLOGICZNE
Zapraszamy do zapoznania się z konkursami kolejnej edycji Tygodnia Ziemi - tegoroczne hasło brzmi:"CZARNO(Y) LAS?"
KONKURSY TYGODNIA ZIEMI
więcej informacji udziela p. Sylwia Pacwa


bzbolalik dnia marzec 07 2011 20:20:20 · Drukuj
GOŚCIE Z ZAGRANICY

Od dziś nasza szkoła gości dwoje studentów z Włoch i Gruzji. Jest to efekt projektu ENTER YOUR FUTURE organizowanego przez Komitet Narodowy AIESEC Polska. Celem programu jest poznanie młodych ludzi z innych krajów i nabycie praktycznych umiejętności językowych. Z pewnością będzie ku temu okazja, gdyż zagraniczni studenci poprowadzą w języku angielskim zajęcia z biologii, geografii, muzyki a nawet wychowania fizycznego. Należy też pamiętać o korzyściach wynikających z szerzenia wrażliwości i otwartości kulturowej. Uczniowie będą mieli możliwość poznania przedstawicieli różnych kontynentów, kultur i religii. Z kolei my, jako gospodarze, postaramy się, aby przybysze lepiej poznali Polskę i jej historię, poprzez zorganizowanie dla nich wycieczek do Krakowa, Pszczyny oraz obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Mamy nadzieję, że po zakończeniu projektu zarówno nasi gimnazjaliści jak i goście z zagranicy staną się bogatsi nie tylko intelektualnie, ale również i duchowo.

Zobacz galerię

bzbolalik dnia marzec 07 2011 19:45:50 · Drukuj
Powiat bieruńsko-lędziński - Szkoła Odkrywców Talentów Gimnazjum im. Powstańców Śląskich Imielin

Rok szkolny 2010/2011 został nazwany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Odkrywania Talentów. Zdolności, zainteresowania, możliwości uczniów diametralnie różnią się. Obecna szkoła, która jest nastawiona na wsparcie, daje realną szansę, że uczniowie zdolni nie wpadną w szara przeciętność. W bieżącym roku szkolnym do programu ministerialnego przystąpiło Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie, jako jedyna szkoła z powiatu bieruńsko – lędzińskiego oraz jedna z niewielu w województwie śląskim.Czytaj dalejczielosko dnia marzec 05 2011 19:48:20 0 Komentarzy · 395 Czytań · Drukuj
Rekrutacja w roku szkolnym 2011/2012

czielosko dnia marzec 02 2011 09:20:08 0 Komentarzy · 410 Czytań · Drukuj
ZWYCIĘSTWA W DZIEDZINIE INFORMATYKI

Patryk Kozioł – uczeń klasy II d zdobył I miejsce w III Powiatowym Konkursie Informatycznym - Informatyk powiatu, zorganizowanym przez Gimnazjum w Bojszowach. Jego kolega – Szymon Gwóźdź w tym samym konkursie zajął IV lokatę. Uczniowie wykazali się wiedzą dotyczącą budowy komputera, systemów operacyjnych, sieci komputerowych, oprogramowania, grafiki komputerowej, znajomości kodu HTML oraz wirusów komputerowych. Zdobywca I miejsca w nagrodę otrzymał bon pieniężny oraz pamiątkowy dyplom.

W innym powiatowym konkursie związanym z Dniem Bezpiecznego Internetu, Patryk Kozioł zajął II miejsce, a Szymon Gwóźdź III – ex aequo z innym uczniem z Imielina – Gabrielem Jadowskim. Oprócz dyplomów laureaci w nagrodę otrzymali: słuchawki i mikrofony.

bzbolalik dnia marzec 01 2011 17:55:34 · Drukuj
Małe co nieco, czyli coś na ząb.

Dobrze pamiętamy, że nasi drugoklasiści potrafią pięknie przyozdobić stół, teraz jednak zadbali również o to, aby nasycić nie tylko oczy, ale też i puste brzuchy. Zgodnie z maksymą Fryderyka Nietzsche: Kto karmi głodnego, krzepi własną duszę, uczniowie w czasie zajęć kulinarnych przygotowali potrawy, które – o czym, może nie każdy wie – znane są już od starożytności, czyli szybkie i proste w wykonaniu kanapki. Wykorzystano różne gatunki pieczywa oraz dodatki z wędlin, sera, jajek i warzyw – pomidorów, ogórków, rzodkiewek itp. Zadbano także o finezyjne kształty kanapek dekoracyjnych, popularnych czy tartinek Można było schrupać statek lub – wersja dla śmiałków – kanapkę z myszką.

Zobacz galerię

bzbolalik dnia luty 26 2011 13:18:09 · Drukuj
KOLEJNY SUKCES
Sukcesami mogą pochwalić się również Natalia Bialucha i Faustyna Noras, uczennice klasy 3a, które zajęły I miejsce w regionalnym konkursie historyczno – plastycznym „Mistrzowie baroku”. Konkurs sprawdzał wiedzę dotyczącą kultury i sztuki baroku oraz tła historycznego epoki, a ponadto umiejętności plastyczne (uczennice wykonały prace związane z osiągnięciami sztuki baroku). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

bzbolalik dnia luty 26 2011 12:56:07 · Drukuj
Strona 47 z 64 << < 44 45 46 47 48 49 50 > >>
Nasza Szkoła
ISO
Szkoły odkrywcy talentów
Śląska Szkoła Jakości
Szkoła PROJEKTORA
Oferta LO w Bieruniu
Oferta PZS w Bieruniu
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gimnazjum oczami uczniów
Socrates Comenius
Uczniowie Gimnazjum
(uczestnicy programu Socrates Comenius)

Co zobaczyli Nasi uczniowie?
Krótki reportaż!
Koncert chóru
Nasza Szkoła
Modyfied by cpt_paul & michał 2010