Gimnazjum w Imielinie
Nawigacja
Start
Rekrutacja
Dziennik elektroniczny
Plan Lekcji
Kalendarz szkolny
Galeria
Galeria II (nowa)
Do pobrania
Szkoła
Koncepcja pracy szkoły
Wyniki egzaminu
Historia
Certyfikaty
Dokumenty
Wychowawcy
Osiągnięcia
Rada Rodziców
Dzwonki
Biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Socrates Comenius
Kółka zainteresowań
Szkolne Koło Caritas
Samorząd Uczniowski
Prezentacje szkolne
Wybór zawodu
Przedmioty
język polski
matematyka
fizyka
chemia
biologia
informatyka
w-f
język angielski
język niemiecki
język hiszpański
historia
geografia
plastyka
muzyka


Realizujemy projekty...

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 120
Nieaktywowany Użytkownik: 902
Najnowszy Użytkownik: pmuller
Prognoza pogody
KONCERT KOLĘDOWY
4 stycznia gimnazjalny chór Czerwono – Czarni  gościnnie wystąpił podczas spotkania opłatkowego Rady Miasta Imielin.  Chórzyści zaprezentowali koncert kolędowy oraz złożyli życzenia w imieniu naszego Gimnazjum wszystkim zgromadzonym. W spotkaniu uczestniczyli:  Burmistrz Miasta Jan Chwiędacz, radni  Imielina, pracownicy Urzędu Miasta, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji funkcjonujących w mieście oraz proboszcz Eugeniusz Mura.

Zobacz galerię zdjęć

tbrysz dnia styczeń 11 2012 21:54:34 · Drukuj
O BEZPIECZEŃSTWO W SYLWESTRA – APEL RZECZNIKA PRAW DZIECKA
W związku z nadchodzącym Sylwestrem, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak skierował list otwarty do rodziców, opiekunów, wychowawców i służb porządkowych w sprawie bezpieczeństwa dzieci w kontekście powszechnie używanych fajerwerków i petard.
Rzecznik zaapelował do dorosłych, aby zwrócili szczególną uwagę na młodych ludzi, który odpalają materiały pirotechniczne. Przypomniał, że choć fajerwerki są pięknym widowiskiem, to w rękach dzieci są bardzo niebezpieczne i nieumiejętne ich używanie może doprowadzić do ciężkich urazów wśród młodzieży.
List Rzecznika Praw Dziecka

tbrysz dnia grudzień 30 2011 10:03:00 · Drukuj
ŻYCZENIA
 Wesołych Świąt!
Szczęśliwego Nowego Roku!
Niech tegoroczne święta przyniosą wiele  radości,
Uśmiechu,  miłości  najbliższych.
Niech spełnią się  wszystkie  marzenia,
A  Nowy Rok niech będzie najszczęśliwszym rokiem pod słońcem!

Życzy
Dyrektor Anna Kubica
oraz Grono Pedagogiczne

tbrysz dnia grudzień 22 2011 22:00:30 · Drukuj
MIKOŁAJ
Mimo braku śniegu i niesprzyjających warunków atmosferycznych św. Mikołaj poradził sobie i nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. 6 grudnia zgodnie z tradycją zawitał w progi naszej szkoły. Na szczęście zapomniał wziąć swą siejącą postrach rózgę. Być może z tego powodu, choć niektórzy powiadają, że do Gimnazjum na Górce uczęszczają same grzeczne dzieci, wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodkim upominkiem.

tbrysz dnia grudzień 07 2011 21:23:12 0 Komentarzy · 429 Czytań · Drukuj
EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW
01-05 grudnia to pięć fantastycznie spędzonych dni przez naszych gimnazjalistów podczas obozu edukacyjnego w malowniczej miejscowości Długopole Zdrój, położonej nieopodal Bystrzycy Kłodzkiej. 15 uczniów klas III uczestniczyło w projekcie „Euroweek – Szkoła Liderów”. Program ten, skierowany do młodych ludzi, uczy praktycznych i bardzo przydatnych we współczesnych czasach umiejętności pracy w grupie, kierowania oraz prowadzenia prezentacji. Warto dodać, że atrakcyjne zajęcia były prowadzone przez 15 wolontariuszy z Europejskiego Forum Młodych po angielsku, co pozwoliło uczestnikom doskonalić umiejętność posługiwania się tym językiem. (Czytaj więcej)

Zobacz galerię zdjęć

tbrysz dnia grudzień 06 2011 21:13:17 Czytaj więcej · 528 Czytań · Drukuj
Enter Your Future
  2 grudnia w Akademii Ekonomicznej w Katowicach odbyło się spotkanie podsumowujące program Enter Your Future, do którego przystąpiła nasza szkoła. W ramach wymiany odwiedzili nas goście z Włoch, Gruzji, Chin oraz Rosji. Nad całością czuwała międzynarodowa organizacja studencka AIESEC. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych: Weronika Ścierska, Dominika Paluch, Adrian Hachuła, Łukasz Stolorz. Jeszcze raz można było podyskutować w gronie znajomych, dowiedzieć się więcej na temat działalności AIESEC czy skonfrontować własne doświadczenia związane z projektem. Na zakończenie nasze gimnazjum otrzymało Certyfikat AIESEC Polska, potwierdzający udział w projekcie.

Zobacz galerię zdjęć

bzbolalik dnia grudzień 03 2011 19:01:44 · Drukuj
POETYCKA HERBACIARNIA
29 listopada reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w IV edycji powiatowego konkursu „Poetycka Herbaciarnia”, zorganizowanego przez Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu. Gimnazjaliści zaprezentowali swe umiejętności w dwóch kategoriach – recytacja oraz konkurs poezji śpiewanej. Rafał Ciszewski z klasy III b zajął II miejsce za recytację, natomiast wyróżnienie w drugiej kategorii zdobyła grupa wokalna w składzie: Paulina Boba, Magdalena Krakowiecka, Justyna Piekorz i Agata Stolorz. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy.

tbrysz dnia listopad 30 2011 19:50:52 · Drukuj
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Z okazji Święta Niepodległości 10 listopada w Domu Kultury „Sokolnia” odbyła się uroczysta akademia okolicznościowa. Występ rozpoczął koncert połączonych chórów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum – Karolinek i Czerwono – Czarnych. Z partiami solowymi wystąpiły Agata Stolorz, Justyna Piekorz i Magdalena Krakowiecka. Następnie uczniowie imielińskich szkół zaprezentowali montaż poetycki. Piękne recytacje patriotycznych utworów wywołały szczere wzruszenie oraz zadumę. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wysłuchali występu Imielińskiej Orkiestry Dętej.

Zobacz galerię zdjęć

tbrysz dnia listopad 28 2011 20:51:41 · Drukuj
LEKCJA O EUROPEJSKIM FUNDUSZU SPOŁECZNYM
Dnia 22-11-2011r w naszej szkole została przeprowadzona lekcja na temat Europejskiego Funduszu Społecznego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II b.  Zajęcia skierowane są do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów z obszaru województwa śląskiego. Mają one na celu popularyzowanie idei Unii Europejskiej wśród dzieci i młodzieży oraz zaprezentowanie efektów wykorzystania środków EFS w naszym regionie. Na warsztatach uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi: W jaki sposób Unia Europejska zmienia nasze życie? Czym są fundusze europejskie? Jak efektywnie korzystać z dofinansowania?  Podczas zajęć uczniowie mogli wykazać się wiedzą z zakresu Unii Europejskiej, za co zostali nagrodzeni. Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek.

tbrysz dnia listopad 26 2011 14:42:05 · Drukuj
WIZYTA GOŚCI Z ROSJI I CHIN

 To już po raz drugi nasza szkoła gości dwoje studentów z Rosji  i Chin.  Jest to efekt projektu ENTER YOUR FUTURE organizowanego przez Komitet Narodowy AIESEC Polska, którego celem jest poznanie młodych ludzi z innych krajów i nabycie praktycznych umiejętności językowych.  Zagraniczni studenci poprowadzą w języku angielskim zajęcia dla naszych uczniów gimnazjum a z kolei my, jako gospodarze, postaramy się, aby goście lepiej poznali Polskę i jej historię, poprzez zorganizowanie dla nich wycieczek do Krakowa, Pszczyny oraz obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau.

Zobacz galerię zdjęć z wizyty

Prezentacje do pobrania: Chinese knotting.ppt (3,17MB), China.ppt (18MB)

tbrysz dnia listopad 01 2011 08:10:04 · Drukuj
OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „PRL PAŃSTWEM STANU WYJĄTKOWEGO"
Dnia 26 października 2011 roku w Katowicach odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „PRL państwem stanu wyjątkowego”. W konkursie brała udział młodzież z gimnazjum i liceum z obszaru województwa śląskiego. Tematyką konkursu były zagadnienia związane z różnymi postawami ludzi i wydarzeniami, które rozegrały się na przestrzeni lat 1956-1989,  a które mogły  być postrzegane jako wydarzenia stanu wyjątkowego w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem stanu wojennego wprowadzonego dnia 13 grudnia 1981r.
Patronem medialnym konkursu były : Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.
Do wojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikował się uczeń Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie -  Mateusz Górniak.

tbrysz dnia październik 29 2011 12:03:41 Czytaj więcej · 349 Czytań · Drukuj
Strona 47 z 68 << < 44 45 46 47 48 49 50 > >>
Nasza Szkoła
GODŁO
ISO
Szkoły odkrywcy talentów
Śląska Szkoła Jakości
Szkoła PROJEKTORA
Oferta LO w Bieruniu
Oferta PZS w Bieruniu
Oferta PZS w Lędzinach
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gimnazjum oczami uczniów
Socrates Comenius
Uczniowie Gimnazjum
(uczestnicy programu Socrates Comenius)

Co zobaczyli Nasi uczniowie?
Krótki reportaż!
Koncert chóru
Nasza Szkoła
Modyfied by cpt_paul & michał 2010