Gimnazjum w Imielinie

Najnowszy Użytkownik: pmuller
Prognoza pogody
POWIATOWE ZAWODY W BADMINTONA
 15 lutego odbyły się „Powiatowe Zawody w Badmintona” zorganizowane przez Gimnazjum nr 2 w Bieruniu. Nasza szkoła może poszczycić się sporymi osiągnięciami. Wysokie lokaty w kategorii indywidualnej zajęli:
Magdalena Żurek (IIIc) – III miejsce
Małgorzata Szulczewska (IIIc) – IV miejsce
Mateusz Pacwa (IIIa) – III miejsce
Eryk Kunicki  (IIId ) – IV miejsce
W kategorii grupowej Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie zdobyło II miejsce.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

tbrysz dnia luty 21 2012 20:38:16 · Drukuj
WSPOMNIENIA Z GRUDNIA 1981 ROKU
W związku z 30 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego stowarzyszenie Pokolenie z siedzibą w Katowicach zorganizowało konkurs na temat „Wspomnienia z grudnia 1981 roku”. Uczennica naszego gimnazjum, Maria Olejnik z klasy 2b, zajęła w nim II miejsce. Jury oceniało oryginalność i pomysłowość wpisu konkursowego, zgodność z tematem, interesującą i bezbłędną wypowiedź autorską oraz intrygującą formę. Serdecznie gratulujemy.

tbrysz dnia luty 21 2012 20:37:20 · Drukuj
Dyrektor Gimnazjum im.Powstańców Śląskich w Imielinie
pragnie poinformować, że
dnia 18 lutego 2012r. (sobota)
odpracowujemy dzień 4 maja 2012r.

Obowiązuje piątkowy plan lekcji.

bzbolalik dnia luty 17 2012 09:34:19 · Drukuj
SZKOLNE DZIADY
Miłym akcentem na zakończenie pierwszego semestru było przedstawienie przygotowane i wystawione przez uczniów klasy 2 C. Gimnazjaliści w czasie zajęć artystycznych zajęli się realizacją spektaklu, będącego parafrazą dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady”. Utwór wieszcza znany jest wszystkim uczniom z lekcji języka polskiego, tym razem akcja przeniosła się z kaplicy w mury szkolne, a miejsce pokutujących dusz zajęli przedstawiciele społeczności uczniowskiej. Przygotowywanie wspólnego projektu, jakim jest spektakl,  służy nie tylko wywoływaniu przeżycia estetycznego tekstu za pomocą środków ekspresji wizualnej, jak ruch, gest, mimika, charakteryzacja, kostium, rekwizyt i oprawa sceniczna.  Uczy cierpliwości, zaufania we własne siły i szacunku dla systematycznej pracy dającej efekty. Wskazuje również na wartość współdziałania w zespole oraz przygotowuje do publicznych wystąpień.  Gratulacje dla młodych  „artystów”.

tbrysz dnia luty 12 2012 19:32:09 · Drukuj
TRZECIOKLASISTO WARTO PRZECZYTAĆ
Tegoroczni uczniowie trzecich klas gimnazjum są pierwszym rocznikiem, który będzie zdawał egzamin gimnazjalny w nowej formule. Zadania egzaminacyjne będą sprawdzać opanowanie wymagań określonych w nowej podstawie programowej, wprowadzanej od 2009 roku.

Szczegółowy opis nowej formuły egzaminu gimnazjalnego znajduje się  w prezentacji - zobacz tu.

tbrysz dnia styczeń 24 2012 20:22:57 · Drukuj
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Uczniowie klas trzecich: Sebastian Malorny, Ewa Ciesielska i Marta Chwiendacz zakwalifikowali się do III etapu (finału) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Gratulujemy.

tbrysz dnia styczeń 24 2012 19:06:16 · Drukuj
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Zebrania rodziców odbędą się w czwartek 26 stycznia 2012 r. o godz 18.00 w budynku szkoły. Zapraszamy.

tbrysz dnia styczeń 24 2012 18:45:56 · Drukuj
SUKCESY KOSZYKARZY
  Dwa duże sukcesy odnieśli młodzi koszykarze z Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie. Drużyna chłopców wygrała Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej organizowany przez Gimnazjum w Bojszowach. Okazała się najlepsza, wygrywając wszystkie spotkania, kolejno z Chełmem Śląskim, Lędzinami i gospodarzami imprezy. Zwycięstwo zapewniło awans do zawodów rejonowych na szczeblu gimnazjów. Uczniowie w nagrodę otrzymali puchar oraz pamiątkowe dyplomy. Kolejny sukces koszykarze z Imielina odnieśli w X Turnieju Koszykówki o Puchar Wójta Gminy Chełm Śląski. Pierwsze miejsce zapewniły wygrane z Lędzinami i Chełmem Śląskim.W dodatkowym konkursie rzutów za trzy punkty chłopcy uplasowali się na drugim miejscu. Za ten sukces odebrali puchar, dyplomy oraz piłki do gry. Zwycięska drużyna została przygotowana przez nauczyciela wychowania fizycznego Lecha Jagiełkę.Skład drużyny: Janusz Stojanik, Jędrzej Siupka, Mateusz Pacwa, Jakub Spyra, Eryk Kunicki, Mateusz Moch, Damian Stojanik, Bartosz Misterek, Rafał Ciszewski, Wojciech Śmiłowski, Kamil Nowrocki, Daniel Kupień.

tbrysz dnia styczeń 11 2012 22:20:21 · Drukuj
REKRUTACJA UCZNIÓW
Decyzja Śląskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów składania dokumentów i terminów rekrutacji uczniów i słuchaczy do publicznych gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół dla dorosłych wszystkich typów, szkół policealnych oraz sposobu przeliczania na punkty zajęć edukacyjnych - czytaj tu.

tbrysz dnia styczeń 11 2012 22:12:59 · Drukuj
EUROWEEK 2
Pierwszy wyjazd młodzieży na obóz edukacyjny Euroweek cieszył się tak dużym uznaniem, że  w niedługim czasie zorganizowano kolejną eskapadę. Następna grupa gimnazjalistów świetnie się bawiła i kształciła kompetencje językowe w Długopolu w dniach 6-10 stycznia.

tbrysz dnia styczeń 11 2012 21:55:03 · Drukuj
KONCERT KOLĘDOWY
4 stycznia gimnazjalny chór Czerwono – Czarni  gościnnie wystąpił podczas spotkania opłatkowego Rady Miasta Imielin.  Chórzyści zaprezentowali koncert kolędowy oraz złożyli życzenia w imieniu naszego Gimnazjum wszystkim zgromadzonym. W spotkaniu uczestniczyli:  Burmistrz Miasta Jan Chwiędacz, radni  Imielina, pracownicy Urzędu Miasta, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji funkcjonujących w mieście oraz proboszcz Eugeniusz Mura.

tbrysz dnia styczeń 11 2012 21:54:34 · Drukuj
Strona 47 z 69 << < 44 45 46 47 48 49 50 > >>
GODŁO
ISO
Szkoły odkrywcy talentów
Śląska Szkoła Jakości
Szkoła PROJEKTORA
Oferta LO w Bieruniu
Oferta PZS w Bieruniu
Oferta PZS w Lędzinach

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gimnazjum oczami uczniów
Socrates Comenius
Uczniowie Gimnazjum
(uczestnicy programu Socrates Comenius)

Co zobaczyli Nasi uczniowie?
Krótki reportaż!
Koncert chóru