Gimnazjum w Imielinie
Nawigacja
Start
Rekrutacja
Dziennik elektroniczny
Plan Lekcji
Kalendarz szkolny
Galeria
Galeria II (nowa)
Do pobrania
Szkoła
Koncepcja pracy szkoły
Wyniki egzaminu
Historia
Certyfikaty
Dokumenty
Osiągnięcia
Rada Rodziców
Biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Socrates Comenius
Kółka zainteresowań
Szkolne Koło Caritas
Samorząd Uczniowski
Prezentacje szkolne
Wybór zawodu
Przedmioty
język polski
matematyka
fizyka
chemia
biologia
informatyka
w-f
język angielski
język niemiecki
język hiszpański
historia
geografia
plastyka
muzyka

Realizujemy projekty...

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 120
Nieaktywowany Użytkownik: 902
Najnowszy Użytkownik: pmuller
Prognoza pogody
KONKURS ORTOGRAFICZNY

Już po raz kolejny uczniowie powiatu bieruńsko – lędzińskiego rywalizowali w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu. Młodzież współzawodniczyła w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i średnie. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z Imielina. Drużyna w składzie: Karolina Stolorz, Karolina Spyra – kl. I, Paulina Bałys kl. II i Faustyna Noras kl. III zajęła I miejsce w swojej kategorii. Dziewczyny zmagały się m.in. z takimi pułapkami ortograficznymi jak: Nie lada odważny, młody, niezależny, trzydziestosześcioipółletni, jeżdżący oplem Hieronim postanowił na warszawskim Żoliborzu zakupić czteroipółmiesięcznego labradora czy działający nie raz na łapu – capu hodowca w okamgnieniu pomyślał o sprzedaży okazu i naprzeciw swego ogrodu wystawił tabliczkę, na której zamieścił, skądinąd przepisany z podręcznika dla ogrodników, opis rośliny. W nagrodę otrzymały nagrodę książkową oraz pamiątkowy dyplom. W świecie chaosu językowego, sukces naszej młodzieży jest tym większy – dodaje Beata Kubica, nauczycielka języka polskiego. Do konkursu młodzież została przygotowana przez polonistów: Annę Pawlik, Beatę Kubicę i Piotra Noska.

bzbolalik dnia kwiecień 03 2011 21:33:32 · Drukuj
Nocny maraton filmowy

Można się przekonać, że Gimnazjum w Imielinie funkcjonuje nie tylko w ciągu dnia jak każda tradycyjna szkoła, ale również w nocy. Dodatkowe zajęcia dla uczniów rozpoczęły się w piątek o godzinie 22.00 i trwały do 6.00 rano w sobotę. Miało to związek z nocnym maratonem filmowym. Seanse odbywały się równolegle w 3 salach, filmy emitowane były na dużych ekranach – świetnie sprawdziły się w tej funkcji tablice interaktywne i projektory multimedialne. Repertuar był dosyć zróżnicowany – od komedii, poprzez filmy romantyczne, thriller, musical, na kinie psychologicznym kończąc. Młodzież wyposażona w karimaty, śpiwory i spore zapasy przekąsek dzielnie walczyła ze snem. Zaraz po zakończeniu maratonu padały pytania: „Kiedy następny?”, można więc wnioskować, że był to trafiony pomysł.

Zobacz galerię

bzbolalik dnia kwiecień 01 2011 19:01:09 · Drukuj
INFORMACJA
Dyrektor Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie pragnie poinformować, że rekolekcje wielkopostne dla uczniów gimnazjum odbędą się w dniach od 18 - 20 kwietnia 2011 r. o godz. 9.00
***********************************************************************************
Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 21 – 26 kwietnia 2011r.

bzbolalik dnia marzec 30 2011 21:26:58 · Drukuj
INFORMACJA
Dyrektor Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie pragnie poinformować, że dnia 31 marca 2011 r. o godz. 18.00 odbędą się zebrania klasowe.

bzbolalik dnia marzec 30 2011 21:13:19 0 Komentarzy · 387 Czytań · Drukuj
Powiatowy konkurs plastyczny
Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie
serdecznie zaprasza do udziału
W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM
OBLICZA WOLONTARIATU


ogłoszonym w związku z obchodami Europejskiego Roku Wolontariatu,
organizowanego pod hasłem: „Bądź wolontariuszem, zmieniaj świat i siebie!”
pod honorowym patronatem Pani Małgorzaty Handzlik,
poseł do Parlamentu Europejskiego.


Regulamin konkursu


bzbolalik dnia marzec 28 2011 20:44:18 · Drukuj
KONKURS FOTOGRAFICZNY
Zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym: "Drzewa sercem malowane".

Szczegóły konkursu

bzbolalik dnia marzec 20 2011 17:50:47 · Drukuj
KONKURS PIĘKNEGO SŁOWA

16 marca 2011 roku odbył się 10 – jubileuszowy – Powiatowy Konkurs Pięknego Słowa. Na scenie Domu Kultury Sokolnia swe umiejętności recytatorskie i teatralne zaprezentowali uczniowie gimnazjów powiatu bieruńsko – lędzińskiego. Występujących oceniało profesjonalne jury w składzie Adam Radosz – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kulturalnego w Katowicach oraz Michał Skiba – instruktor teatralny z tego samego ośrodka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali medale za udział, natomiast zwycięzcom wręczono nagrody książkowe oraz komplety markowych przyborów piśmienniczych. Dwoje naszych uczniów – Paulina Bałys oraz Mateusz Górniak – zdobyło wyróżnienia w kategorii wywiedzione ze słowa. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

Zobacz galerię

bzbolalik dnia marzec 17 2011 21:11:40 · Drukuj
WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

Nasze uczennice klasy III A wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Biblijnej organizowanym co roku przez Wydziały Katechetyczne Diecezji katowickiej, sosnowieckiej i gliwickiej. W tym roku Konkurs dotyczył znajomości Księgi Jeremiasza.W etapie szkolnym zwyciężyły: Natalia Bialucha, Anna Zbytniewska, Faustyna Noras. W etapie rejonowym który odbył się 3 marca w I Gimnazjum w Bieruniu Nowym wysokie miejsca zajęły: II miejsce - Faustyna Noras, V - miejsce Anna Zbytniewska. Dziewczyny zostały przygotowane do konkursu przez katechetkę s. Mirellę Damps. Otrzymały cenne nagrody. Nasze gimnazjum zostało także wyrożnione dyplomem. Cieszymy się z sukcesu dziewczat, z ich zainteresowania Pismem Świętym i życzymy Im dalszych sukcesów
i Błogosławieństwa Bożego!

bzbolalik dnia marzec 10 2011 18:09:52 · Drukuj
O KOBIETACH Z PRZYMRUŻENIEM OKA

Z okazji dzisiejszego święta, czyli Dnia Kobiet, chłopcy z naszej szkoły przygotowali program artystyczny dla wszystkich pań i dziewczyn. Oczywiście pogawędki przy stoliku bohaterów przedstawienia koniecznie należy traktować z przymrużeniem oka i pamiętać o puencie: „Bez dwóch zdań kobiety potrzebne są na świecie!”. Uczniowie ( Patryk Kolacha, Kamil Mandrela, Franek Olejnik i Łukasz Prus) zaprezentowali scenki z życia „brzydszej płci”, którego najważniejszą część stanowią owe kruche, bezbronne i niewinne istotki, jakimi niewątpliwie są wszystkie panie. Wielki aplauz zyskał przebojowy taniec w wykonaniu Wojtka Wleklińskiego (trudnego do rozpoznania dzięki przebraniu i charakteryzacji) i Mateusza Roga. Dużo radości sprawił również skecz zaprezentowany przez Mateusza Górniaka, Jonasza Knapa i Radosława Franka. W roli Baśki, Kaśki i jednocześnie Jadźki świetnie sprawdził się Dominik Piegrzyk. Na zakończenie przedstawiono krótki recital piosenek o kobietach, śpiewali dla nas: Łukasz Kudra, Szymon Gawęda, Gabriel Jadowski, Paweł Siupka, Karol Wachowiak, Michał Spis, Łukasz Smolarczyk oraz pozostali uczestnicy projektu. O oprawę muzyczną zadbali pan Mateusz Fersztorowski oraz Alan Kapołka. W imieniu wszystkich kobiet – tych młodszych i starszych - serdecznie im dziękujemy za umilenie tego wyjątkowego dla nas dnia.

Zobacz galerię


bzbolalik dnia marzec 08 2011 21:45:47 · Drukuj
KONKURSY EKOLOGICZNE
Zapraszamy do zapoznania się z konkursami kolejnej edycji Tygodnia Ziemi - tegoroczne hasło brzmi:"CZARNO(Y) LAS?"
KONKURSY TYGODNIA ZIEMI
więcej informacji udziela p. Sylwia Pacwa


bzbolalik dnia marzec 07 2011 20:20:20 · Drukuj
GOŚCIE Z ZAGRANICY

Od dziś nasza szkoła gości dwoje studentów z Włoch i Gruzji. Jest to efekt projektu ENTER YOUR FUTURE organizowanego przez Komitet Narodowy AIESEC Polska. Celem programu jest poznanie młodych ludzi z innych krajów i nabycie praktycznych umiejętności językowych. Z pewnością będzie ku temu okazja, gdyż zagraniczni studenci poprowadzą w języku angielskim zajęcia z biologii, geografii, muzyki a nawet wychowania fizycznego. Należy też pamiętać o korzyściach wynikających z szerzenia wrażliwości i otwartości kulturowej. Uczniowie będą mieli możliwość poznania przedstawicieli różnych kontynentów, kultur i religii. Z kolei my, jako gospodarze, postaramy się, aby przybysze lepiej poznali Polskę i jej historię, poprzez zorganizowanie dla nich wycieczek do Krakowa, Pszczyny oraz obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Mamy nadzieję, że po zakończeniu projektu zarówno nasi gimnazjaliści jak i goście z zagranicy staną się bogatsi nie tylko intelektualnie, ale również i duchowo.

Zobacz galerię

bzbolalik dnia marzec 07 2011 19:45:50 · Drukuj
Strona 47 z 64 << < 44 45 46 47 48 49 50 > >>
Nasza Szkoła
ISO
Szkoły odkrywcy talentów
Śląska Szkoła Jakości
Szkoła PROJEKTORA
Oferta LO w Bieruniu
Oferta PZS w Bieruniu
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gimnazjum oczami uczniów
Socrates Comenius
Uczniowie Gimnazjum
(uczestnicy programu Socrates Comenius)

Co zobaczyli Nasi uczniowie?
Krótki reportaż!
Koncert chóru
Nasza Szkoła
Modyfied by cpt_paul & michał 2010