Gimnazjum w Imielinie
Nawigacja
Start
Rekrutacja
Dziennik elektroniczny
Plan Lekcji
Kalendarz szkolny
Galeria
Galeria II (nowa)
Do pobrania
Szkoła
Koncepcja pracy szkoły
Wyniki egzaminu
Historia
Certyfikaty
Dokumenty
Wychowawcy
Osiągnięcia
Rada Rodziców
Dzwonki
Biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Socrates Comenius
Kółka zainteresowań
Szkolne Koło Caritas
Samorząd Uczniowski
Prezentacje szkolne
Wybór zawodu
Przedmioty
język polski
matematyka
fizyka
chemia
biologia
informatyka
w-f
język angielski
język niemiecki
język hiszpański
historia
geografia
plastyka
muzyka

Realizujemy projekty...

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 120
Nieaktywowany Użytkownik: 902
Najnowszy Użytkownik: pmuller
Prognoza pogody
OTRZĘSINY I PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I
 Uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali przyjęci w poczet gimnazjalistów.

W poniedziałek odbyły się tradycyjne OTRZĘSINY. Najpierw drugoklasiści założyli swym młodszym kolegom i koleżankom własnoręcznie przygotowane kolorowe, fantazyjne uszy, następnie wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawcami zgromadziły się w sali gimnastycznej. Tam uczniowie zostali powitani przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, który zaprosił ich do udziału w zabawie. Pierwszoklasiści rysowali koty, dekorowali swych wychowawców, odmierzali zapałką długość sali gimnastycznej, pili mleczko na czas i sprawdzali się w konkurencji sprawnościowej. Po podsumowaniu konkursów ogłoszono wyniki i nastąpiło uroczyste obcinanie uszu przez drugoklasistów. Każdy uczeń, wychodząc z sali, otrzymał słodki poczęstunek.

W środę odbyło się PASOWANIE na uczniów Gimnazjum w Imielinie. Ta uroczystość miała zdecydowanie bardziej oficjalny charakter. Ubrani galowo pierwszoklasiści w postawie na baczność powtarzali za przewodniczącym SU słowa przysięgi:

My, uczniowie klas pierwszych Gimnazjum imienia Powstańców Śląskich w Imielinie na sztandar naszej szkoły
- Ślubujemy!
Być dobrym uczniem i prawym Polakiem, Ojczyznę cenić jako spuściznę naszych przodków, dumę narodową, dziedzictwo tradycji i kultury
Ślubujemy!
Być odpowiedzialnym i praworządnym człowiekiem, uznawać prawo innych ludzi do wyrażania swoich opinii i poglądów
Ślubujemy!

Szanować swoich rodziców, nauczycieli i wychowawców za przekazywaną wiedzę i umiejętności, za życiowe przewodnictwo
Ślubujemy!
Swą codzienną nauką, pracą i zachowaniem dbać o dobre imię naszego gimnazjum, szanować prawa swoje i innych, oraz należycie wypełniać obowiązki gimnazjalisty
Ślubujemy!

Po przysiędze nastąpiło pasowanie na ucznia przez Dyrektora szkoły oraz wręczenie tarcz szkolnych pierwszoklasistom.

Zobacz galerię zdjęć z otrzęsin i pasowania

tbrysz dnia październik 12 2011 20:48:26 · Drukuj
Spotkanie gimnazjalistów z delegacją z Powiatu ENZ
 8 września 2011 roku do naszej szkoły zawitała delegacja z miasta partnerskiego Pforzheim w Niemczech. Delegacji przewodniczył starosta powiatu Enz Karl Rockinger oraz przedstawiciele władz samorządowych zaprzyjaźnionych miast i gmin wraz z przedstawicielami miasta Imielin. Goście przywitani przez Panią Dyrektor Annę Kubicę oraz uczniów naszej szkoły pamiątkowymi upominkami w ramach wizyty zwiedzili szkołę oraz nowo oddane do użytku boisko szkolne. Wydarzenie stanowiło okazję dla uczniów do kontaktu z językiem niemieckim. Wizytę zakończył wpis starosty powiatu Enz do pamiątkowej księgi gości naszego Gimnazjum. .

Zobacz galerię zdjęć z wizyty

tbrysz dnia wrzesień 10 2011 13:44:09 · Drukuj
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO – OTWARCIE NOWEGO BOISKA
1 września tradycyjnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby w radosnym, powakacyjnym nastroju przywitać się ze swymi wychowawcami oraz pozostałymi nauczycielami.
To dzień szczególny dla społeczności Gimnazjum w Imielinie w związku z otwarciem nowoczesnego kompleksu sportowego - boiska, przeznaczonego do gry w piłkę ręczną, koszykową, siatkową, tenisa ziemnego i stołowego oraz z miejscem do trenowania skoku w dal i bieżnią. Budowa obiektu w całości została sfinansowana ze środków budżetu miasta. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Miasta Imielin – pan Jan Chwiędacz i Przewodnicząca Rady Miasta : Bernadeta Ficek. W uroczystości otwarcia boiska uczestniczyli również Przewodniczący Komisji Oświaty: Marian Oleś, radni oraz przedstawiciele władz powiatu bieruńsko – lędzińskiego, kuratorium oświaty oraz ościennych szkół. Poświęcenia boiska dokonał ksiądz proboszcz: Eugeniusz Mura.

Uczniowie gimnazjum zaprezentowali interesujący program artystyczny wzorowany na otwarciu olimpiady sportowej. Zapłonął wielki znicz, przedstawiciele klas wręczyli gościom pamiątkowe medale, a na nowym boisku nastoletni sportowcy z gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności. Uroczystość uświetnił występ imielińskiej orkiestry dętej.

Jesteśmy przekonani, że budowa nowoczesnego boiska to doskonała inwestycja.

Zobacz galerię zdjęć z otwarcia nowego boiska

bzbolalik dnia wrzesień 02 2011 21:53:32 · Drukuj
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011
22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2010/20011. Wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie otrzymali świadectwa, natomiast ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki, zostali obdarowani nagrodami książkowymi. Miłym akcentem był występ artystyczny w wykonaniu uczniów klas 2 pod kierunkiem pana Piotra Noska.
Dzień wcześniej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas 3. Gimnazjaliści przygotowali krótki i zabawny program artystyczny. Trzecioklasiści otrzymali dyplomy absolwenta szkoły. Tego dnia nagradzaliśmy również wszystkich tych, którzy w trakcie trzyletniej nauki w Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie odznaczyli się szczególną działalnością na rzecz szkoły. Uczniowie ci zostali uhonorowani medalami. Gimnazjaliści, którzy uzyskali średnią wyników przynajmniej 4,75, otrzymali nagrody książkowe, natomiast najlepsi z nich (średnia 5,0 i wyżej) zostali dodatkowo docenieni przez władze Urzędu Miasta w Imielinie i stali się posiadaczami „Encyklopedii Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego”. Ponadto laureaci konkursów przedmiotowych otrzymali od władz miasta kalkulatory. Serdecznie dziękujemy władzom miasta za ufundowane nagrody.

Wszystkim uczniom i absolwentom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Zobacz galerię zdjęć z zakończenia roku szkolnego

bzbolalik dnia czerwiec 25 2011 07:57:52 · Drukuj
Wykaz podręczników
W linkach poniżej zamieszczono wykaz podręczników obowiązujących gimnazjalistów w roku szkolnym 2011/2012.
Prosimy o zapoznanie się z opublikowanym wykazem.Wykaz dla I klas gimnazjum

Wykaz dla II klas gimnazjum

Wykaz dla III klas gimnazjum

czielosko dnia czerwiec 20 2011 23:24:13 0 Komentarzy · 870 Czytań · Drukuj
V Turniej Wiedzy Informatycznej

Od pierwszego kwartału 2011r. Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie uzyskało dostęp do internetu za pomocą światłowodu. Dzięki tej technologii szybkość pobierania i wysyłania plików jest znacznie większa. Nauczyciele i uczniowie otrzymując dostęp do takiej technologii, bez żadnych barier mogą wykorzystać zasoby sieci do nauki i zabawy. Na każdym szkolnym komputerze można wyświetlić film naukowy w jakości HD, program interaktywny, włączyć muzykę, pobrać plik, nie mając przy tym żadnych problemów w łączeniu z Internetem. Technologia światłowodowa ułatwia także pracę na lekcjach informatyki, gdzie uczniowie w profesjonalnej pracowni multimedialnej zdobywają nowe wiadomości oraz umiejętności. Korzystanie
z dobrodziejstw technologicznych XXI wieku przekłada się tym samym na sukcesy informatyczne uczniów w powiecie bieruńsko – lędzińskim.
W V Turnieju Wiedzy Informatycznej, organizowanym przez Powiatowy Zespół Szkól w Lędzinach, reprezentacja z Imielina w składzie: Patryk Kozioł, Szymon Gwóźdź, Jacek Urbańczyk ,Gabriel Jadowski, Szymon Gawęda w kategorii szkół gimnazjalnych, zajęła II miejsce. Indywidualnie zwyciężył uczeń kl. II Patryk Kozioł. Zadania konkursowe oparte były o zagadnienia z podstawy programowej nauczania informatyki w gimnazjum. W zawodach wzięło udział 35 uczestników z siedmiu szkół. Uczniów przygotował nauczyciel informatyki – Tadeusz Brysz.

bzbolalik dnia czerwiec 10 2011 06:24:12 · Drukuj
KONKURS „OBLICZA WOLONTARIATU” ROZSTRZYGNIĘTY!
W dniu 6 czerwca 2011 r. rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny
pt. „Oblicza Wolontariatu”, zorganizowany przez Gimnazjum im. Powstańców Śl. w Imielinie, nad którym honorowy patronat objęła pani Małgorzata Handzlik, poseł do Parlamentu Europejskiego. Do konkursu zgłoszono 19 prac ze szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Komisja Konkursowa w składzie: Mirosława Strojny, kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Imielin, Urszula Figiel-Szczepka, plastyk, s. Mirella Damps, opiekun Szkolnego Koła „Caritas” w Imielinie oraz Bogdan Mikunda, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Imielinie, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Ewa Ciesielska, Gimnazjum Imielin;
Klaudia Stolorz, Gimnazjum Chełm Śl.
II miejsce – Natalia Ogaza, Gimnazjum nr 2 - Bieruń;
Agnieszka Hermyt, Gimnazjum Imielin
III miejsce – Katarzyna Czerny, Gimnazjum Chełm Śl.;
Martyna Bartosz, Gimnazjum nr 2 - Lędziny
Wyróżnienia: Daria Głogowska, Gimnazjum nr 2 - Bieruń;
Magdalena Tomalka, Gimnazjum nr 2 – Lędziny.


Wystawa prac oraz rozdanie nagród dla zwycięzców i wszystkich uczestników konkursu odbędzie się w dniu 11.06.2011 r. o godz. 18.15 (Zbiórka pod sceną główną) podczas VIII Powiatowych Targów Przedsiębiorczości i Ekologii na terenie P.H.U. Metale S.A. w Imielinie przy ulicy Hallera 39.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich Opiekunom za zaangażowanie i udział w Konkursie.

Organizatorzy

bzbolalik dnia czerwiec 09 2011 13:45:47 · Drukuj
WIELKI KONCERT PAPIESKI

Dzień Dziękczynienia, który jest obchodzony w pierwszą niedzielę czerwca, został ustanowiony w 2008 r. z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Nycza, by propagować ideę wdzięczności Bożej Opatrzności. Dzień ten ma wyrażać wdzięczność i pamięć o Janie Pawle II, którego pielgrzymki do ojczyzny rozpoczynały się z początkiem tego miesiąca.

Z tej okazji 05 czerwca br. w kościele pw. MB Szkaplerznej w Imielinie odbył się koncert poświęcony postaci Jana Pawła II. Zgromadzeni w świątyni mogli wysłuchać takich utworów, jak: Barka, Ave Maria, My Lord what a Morning, Kumbaya, Modlitwa Szabasowa, Hallelujah i inne. Oryginalnie i nowatorsko zabrzmiały przeboje – kanony z Taize: Domine Deus, Dona la pace, Noda te turbe, Confitemini Domino, Pan jest mocą swojego ludu. W koncercie wystąpiły chóry: Czerwono – Czarni z gimnazjum pod kierunkiem Zofii Kostorz, Koralinki ze szkoły podstawowej pod kierunkiem Krystyny Paluch, Faradajs, który prowadzi Hanna Stolorz, chór Harfa pod kierunkiem Romana Jochymczyka oraz reprezentacje chórów z Wesołej – Fatima i Dziećkowic – Millenium pod kierunkiem Ilony Wróbel i Zofii Kostorz. Nad całością oprawy muzycznej czuwała Zofia Kostorz – główna dyrygentka chórów łączonych. Podczas koncertu można było usłyszeć także solistów: Magdalenę Krakowiecką ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów – Justynę Piekorz, Agatę Stolorz, Paulinę Bobę, a także naszego absolwenta Marka Stoleckiego. Występowi chórów towarzyszył zespół w składzie: Patrycja Figiel – skrzypce, Karina Figiel – skrzypce, Klaudia Karpińska – flet, Marek Stolecki – gitara i śpiew, Wawrzyniec Kostorz – organy i wibrafon oraz Robert Jurowicz – perkusja. Pięknym pieśniom towarzyszyły równie niezwykłe recytacje przygotowane przez Szymona Wróbla (Ślązak roku 2009), Hannę Stolorz, Szymona Gawędę i Magdalenę Żurek.

Zobacz galerię

bzbolalik dnia czerwiec 07 2011 21:37:16 · Drukuj
PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
Począwszy od tego roku szkolnego gimnazjaliści, którzy realizują nową podstawę programową, muszą przygotować, a następnie zaprezentować projekt edukacyjny. Projekty są realizowane przez zespoły uczniów pod opieką nauczyciela, a jego temat może dotyczyć wybranych treści przedmiotowych lub wykraczać poza wymagania zawarte w podstawie programowej.

Prezentacje w naszej szkole odbyły się 1 czerwca 2011 roku. Tematyka przygotowanych projektów była bardzo różnorodna. Jedna z grup drugoklasistów przedstawiła krótką historię Oscarów – nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, inni uczniowie pokazali i opowiedzieli, jak wyglądał Imielin dawniej i jak miasto prezentuje się dziś. Gimnazjaliści przygotowali także projekt dotyczący światowych metropolii oraz przygotowali pokaz „Samochody dawniej i dziś”. To tylko niektóre z wybranych projektów edukacyjnych.

bzbolalik dnia czerwiec 06 2011 20:40:12 · Drukuj
XVII SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

1 czerwca dwie uczennice z naszej szkoły – Natalia Bialucha i Anna Zbytniewska (III A) wzięły udział w XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Pierwszego dnia dziewczyny uczestniczyły w warsztatach na temat form i działań obywatelskich, a wieczorem odbyły spacer po Starówce. Drugiego dnia w Sejmie Ania i Natalia spotkały się z przedstawicielami klubów i kół poselskich, a następnie brały udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży, na zakończenie której podjęto uchwałę w sprawie zaleceń dotyczących rozwoju wolontariatu i aktywności społecznej wśród młodzieży. Jak zapewniają dziewczyny, wrażenia są niezapomniane.

Zobacz galerię

bzbolalik dnia czerwiec 06 2011 20:36:49 · Drukuj
Tydzień wycieczkowy


Od 23 do 27 maja w naszej szkole trwał tydzień wycieczkowy. Właśnie w tych dniach uczniowie poznawali nowe miejsca w Polsce i za granicą. Znalazły się propozycje dla każdego. Lubiący odbywać górskie wędrówki zdobywali szczyty w Pieninach i w Beskidzie Żywieckim, zaś ci, którzy preferują miasto, wybrali się do Krakowa i Wrocławia. Zorganizowano także wyjazd do parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Dla amatorów podróży zagranicznych przygotowano atrakcyjne wycieczki do dwóch stolic europejskich – Berlina i Paryża. W szkole natomiast w tym czasie również nie było nudno. W sali gimnastycznej odbywały się zajęcia sportowe, natomiast w pracowniach wyposażonych w rzutniki multimedialne miały miejsce projekcje filmów, przeprowadzono także konkurs plastyczny. Uczniowie, którzy jeszcze nie wyjechali lub już wrócili ze zorganizowanych wyjazdów, spędzali czas z wychowawcami na piknikach i przy ogniskach.

Zobacz galerię zdjęć z Berlina

Zobacz galerię zdjęć z Paryża

bzbolalik dnia czerwiec 06 2011 19:47:18 · Drukuj
Strona 47 z 66 << < 44 45 46 47 48 49 50 > >>
Nasza Szkoła
GODŁO
ISO
Szkoły odkrywcy talentów
Śląska Szkoła Jakości
Szkoła PROJEKTORA
Oferta LO w Bieruniu
Oferta PZS w Bieruniu
Oferta PZS w Lędzinach
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gimnazjum oczami uczniów
Socrates Comenius
Uczniowie Gimnazjum
(uczestnicy programu Socrates Comenius)

Co zobaczyli Nasi uczniowie?
Krótki reportaż!
Koncert chóru
Nasza Szkoła
Modyfied by cpt_paul & michał 2010