Gimnazjum w Imielinie
Nawigacja
Start
Rekrutacja
Dziennik elektroniczny
Plan Lekcji
Kalendarz szkolny
Galeria
Galeria II (nowa)
Do pobrania
Szkoła
Koncepcja pracy szkoły
Wyniki egzaminu
Historia
Certyfikaty
Dokumenty
Wychowawcy
Osiągnięcia
Rada Rodziców
Dzwonki
Biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Socrates Comenius
Kółka zainteresowań
Szkolne Koło Caritas
Samorząd Uczniowski
Prezentacje szkolne
Wybór zawodu
Przedmioty
język polski
matematyka
fizyka
chemia
biologia
informatyka
w-f
język angielski
język niemiecki
język hiszpański
historia
geografia
plastyka
muzyka

Realizujemy projekty...

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 120
Nieaktywowany Użytkownik: 902
Najnowszy Użytkownik: pmuller
Prognoza pogody
KONKURS „OBLICZA WOLONTARIATU” ROZSTRZYGNIĘTY!
W dniu 6 czerwca 2011 r. rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny
pt. „Oblicza Wolontariatu”, zorganizowany przez Gimnazjum im. Powstańców Śl. w Imielinie, nad którym honorowy patronat objęła pani Małgorzata Handzlik, poseł do Parlamentu Europejskiego. Do konkursu zgłoszono 19 prac ze szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Komisja Konkursowa w składzie: Mirosława Strojny, kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Imielin, Urszula Figiel-Szczepka, plastyk, s. Mirella Damps, opiekun Szkolnego Koła „Caritas” w Imielinie oraz Bogdan Mikunda, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Imielinie, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Ewa Ciesielska, Gimnazjum Imielin;
Klaudia Stolorz, Gimnazjum Chełm Śl.
II miejsce – Natalia Ogaza, Gimnazjum nr 2 - Bieruń;
Agnieszka Hermyt, Gimnazjum Imielin
III miejsce – Katarzyna Czerny, Gimnazjum Chełm Śl.;
Martyna Bartosz, Gimnazjum nr 2 - Lędziny
Wyróżnienia: Daria Głogowska, Gimnazjum nr 2 - Bieruń;
Magdalena Tomalka, Gimnazjum nr 2 – Lędziny.


Wystawa prac oraz rozdanie nagród dla zwycięzców i wszystkich uczestników konkursu odbędzie się w dniu 11.06.2011 r. o godz. 18.15 (Zbiórka pod sceną główną) podczas VIII Powiatowych Targów Przedsiębiorczości i Ekologii na terenie P.H.U. Metale S.A. w Imielinie przy ulicy Hallera 39.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich Opiekunom za zaangażowanie i udział w Konkursie.

Organizatorzy

bzbolalik dnia czerwiec 09 2011 13:45:47 · Drukuj
WIELKI KONCERT PAPIESKI

Dzień Dziękczynienia, który jest obchodzony w pierwszą niedzielę czerwca, został ustanowiony w 2008 r. z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Nycza, by propagować ideę wdzięczności Bożej Opatrzności. Dzień ten ma wyrażać wdzięczność i pamięć o Janie Pawle II, którego pielgrzymki do ojczyzny rozpoczynały się z początkiem tego miesiąca.

Z tej okazji 05 czerwca br. w kościele pw. MB Szkaplerznej w Imielinie odbył się koncert poświęcony postaci Jana Pawła II. Zgromadzeni w świątyni mogli wysłuchać takich utworów, jak: Barka, Ave Maria, My Lord what a Morning, Kumbaya, Modlitwa Szabasowa, Hallelujah i inne. Oryginalnie i nowatorsko zabrzmiały przeboje – kanony z Taize: Domine Deus, Dona la pace, Noda te turbe, Confitemini Domino, Pan jest mocą swojego ludu. W koncercie wystąpiły chóry: Czerwono – Czarni z gimnazjum pod kierunkiem Zofii Kostorz, Koralinki ze szkoły podstawowej pod kierunkiem Krystyny Paluch, Faradajs, który prowadzi Hanna Stolorz, chór Harfa pod kierunkiem Romana Jochymczyka oraz reprezentacje chórów z Wesołej – Fatima i Dziećkowic – Millenium pod kierunkiem Ilony Wróbel i Zofii Kostorz. Nad całością oprawy muzycznej czuwała Zofia Kostorz – główna dyrygentka chórów łączonych. Podczas koncertu można było usłyszeć także solistów: Magdalenę Krakowiecką ze szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów – Justynę Piekorz, Agatę Stolorz, Paulinę Bobę, a także naszego absolwenta Marka Stoleckiego. Występowi chórów towarzyszył zespół w składzie: Patrycja Figiel – skrzypce, Karina Figiel – skrzypce, Klaudia Karpińska – flet, Marek Stolecki – gitara i śpiew, Wawrzyniec Kostorz – organy i wibrafon oraz Robert Jurowicz – perkusja. Pięknym pieśniom towarzyszyły równie niezwykłe recytacje przygotowane przez Szymona Wróbla (Ślązak roku 2009), Hannę Stolorz, Szymona Gawędę i Magdalenę Żurek.

Zobacz galerię

bzbolalik dnia czerwiec 07 2011 21:37:16 · Drukuj
PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
Począwszy od tego roku szkolnego gimnazjaliści, którzy realizują nową podstawę programową, muszą przygotować, a następnie zaprezentować projekt edukacyjny. Projekty są realizowane przez zespoły uczniów pod opieką nauczyciela, a jego temat może dotyczyć wybranych treści przedmiotowych lub wykraczać poza wymagania zawarte w podstawie programowej.

Prezentacje w naszej szkole odbyły się 1 czerwca 2011 roku. Tematyka przygotowanych projektów była bardzo różnorodna. Jedna z grup drugoklasistów przedstawiła krótką historię Oscarów – nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, inni uczniowie pokazali i opowiedzieli, jak wyglądał Imielin dawniej i jak miasto prezentuje się dziś. Gimnazjaliści przygotowali także projekt dotyczący światowych metropolii oraz przygotowali pokaz „Samochody dawniej i dziś”. To tylko niektóre z wybranych projektów edukacyjnych.

bzbolalik dnia czerwiec 06 2011 20:40:12 · Drukuj
XVII SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

1 czerwca dwie uczennice z naszej szkoły – Natalia Bialucha i Anna Zbytniewska (III A) wzięły udział w XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Pierwszego dnia dziewczyny uczestniczyły w warsztatach na temat form i działań obywatelskich, a wieczorem odbyły spacer po Starówce. Drugiego dnia w Sejmie Ania i Natalia spotkały się z przedstawicielami klubów i kół poselskich, a następnie brały udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży, na zakończenie której podjęto uchwałę w sprawie zaleceń dotyczących rozwoju wolontariatu i aktywności społecznej wśród młodzieży. Jak zapewniają dziewczyny, wrażenia są niezapomniane.

Zobacz galerię

bzbolalik dnia czerwiec 06 2011 20:36:49 · Drukuj
Tydzień wycieczkowy


Od 23 do 27 maja w naszej szkole trwał tydzień wycieczkowy. Właśnie w tych dniach uczniowie poznawali nowe miejsca w Polsce i za granicą. Znalazły się propozycje dla każdego. Lubiący odbywać górskie wędrówki zdobywali szczyty w Pieninach i w Beskidzie Żywieckim, zaś ci, którzy preferują miasto, wybrali się do Krakowa i Wrocławia. Zorganizowano także wyjazd do parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Dla amatorów podróży zagranicznych przygotowano atrakcyjne wycieczki do dwóch stolic europejskich – Berlina i Paryża. W szkole natomiast w tym czasie również nie było nudno. W sali gimnastycznej odbywały się zajęcia sportowe, natomiast w pracowniach wyposażonych w rzutniki multimedialne miały miejsce projekcje filmów, przeprowadzono także konkurs plastyczny. Uczniowie, którzy jeszcze nie wyjechali lub już wrócili ze zorganizowanych wyjazdów, spędzali czas z wychowawcami na piknikach i przy ogniskach.

Zobacz galerię zdjęć z Berlina

Zobacz galerię zdjęć z Paryża

bzbolalik dnia czerwiec 06 2011 19:47:18 · Drukuj
I miejsce w konkursie z języka angielskiego

24 maja w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Czytamy w oryginale” zorganizowanym przez Gminne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego w Bojszowach uczniowie naszej szkoły – Patrycja Jochemczyk i Jacek Urbańczyk (III D) zdobyli I miejsce. W konkursie wzięło udział 8 dwuosobowych drużyn. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące znajomości treści lektury, a następnie prezentowali na scenie swoje dokończenia powieści. Jury oceniało nie tylko wymowę, ale także grę aktorską i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Uczniów do konkursu przygotowywała nauczycielka języka angielskiego pani Martyna Gdula. Serdecznie gratulujemy!

bzbolalik dnia czerwiec 06 2011 19:38:50 · Drukuj
Informacja dla uczniów kl.6 SP
Diagnoza wstępna dla klas 6 SP z Imielina odbędzie się w budynku SP w dniach :
8 czerwca godz. 8.00- j.polski
9 czerwca godz. 8.00- matematyka
10 czerwca godz.8.00 - j.angielski

Dla uczniów z innych szkół podstawowych diagnoza wstępna odbędzie się w tych samych dniach o godz.16.00 w budynku gimnazjum.
Diagnozę wstępną przeprowadza się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

bzbolalik dnia czerwiec 03 2011 16:30:27 · Drukuj
„ŚNIADANIE MISTRZÓW”

1 czerwca miała miejsce impreza zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Katowicach zatytułowana „Śniadanie Mistrzów”. Do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie zostali zaproszenie tegoroczni laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uczniowie naszego gimnazjum – Patrycja Jochemczyk (laureatka Przedmiotowego Konkursu z Biologii) i Piotr Kostorz (laureat Przedmiotowego Konkursu z Matematyki) – spotkali się ze Śląskim Kuratorem Oświaty Stanisławem Faberem i Wojewodą Śląskim Zygmuntem Łukaszczykiem. Impreza odbyła się w plenerze i miała charakter pikniku i zabawy. Uczniowie wzięli udział we wspólnym śniadaniu, oglądali występy artystyczne i wesoło spędzali czas w „Wesołym Miasteczku”. Warto również wspomnieć, że w czasie spotkania odbył się konkurs plastyczny, w którym Patrycja Jochemczyk okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła I miejsce.

bzbolalik dnia czerwiec 03 2011 06:49:28 · Drukuj
ZWYCIĘSTWO GIMNAZJALISTÓW
18 maja w Zespole Szkół w Lędzinach odbyła się IV Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości i Ekologii dla uczniów szkół gimnazjalnych Powiatu Bieruńsko – Będzińskiego.

Konkurs miał na celu rozbudzanie i wzmacnianie postaw, zachowań przedsiębiorczych, zachęcenie do aktywnego planowania własnej drogi edukacyjnej i zawodowej, rozwijanie wśród uczniów zainteresowania wszelkimi formami przedsiębiorczości w regionie zamieszkania oraz lepsze przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w świecie integracji i globalizacji życia społecznego.

Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji na temat „Miasto, gmina, powiat w oczach przedsiębiorczego gimnazjalisty”, udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące ekonomii i przedsiębiorczości oraz zaprezentowanie zabawnej scenki, obrazującej dowolne zagadnienie, zjawisko ekonomiczne, gospodarcze lub społeczne.

Każda szkoła typowała trzyosobową grupę. Nasze gimnazjum reprezentował zespół w składzie: Łukasz Kudra, Dawid Malicki i Wojciech Wlekliński (uczniowie klasy III D). Chłopcy okazali się niepokonani i jako zdobywcy I miejsca w nagrodę otrzymali aparaty cyfrowe. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywali nauczyciele p. Mariusz Gąsiorczyk (WOS) oraz p. Beata Kubica (część artystyczna). Gratulacje!

bzbolalik dnia czerwiec 03 2011 06:45:42 · Drukuj
WIELKI KONCERT PAPIESKI
Gimnazjum im. Powstańców Śląskich ma zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na WIELKI KONCERT PAPIESKI, który odbędzie się 5 czerwca 2011 r. o godz. 17.00 w Kościele pw. MB Szkaplerznej w Imielinie. W programie znajdą się występy chórów łączonych i solistów (Czerwono-Czarni, Koralinki, Faradajs, Harfa, reprezentacje chóru Fatami z Wesołej i Millenium z Dziećkowic oraz Justyna Piekorz, Magdalena Krakowiecka i Agata Stolorz). Wykonawcom akompaniować będą Patrycja Figiel, Karina Figiel, Klaudia Karpińska, Marek Stolecki i Wawrzyniec Kostorz. Występujący zaprezentują KANONY Z TAIZE oraz inne utwory, takie jak: My Lord, Modlitwa szabasowa, Ale Maria i in. Dopełnieniem całości będą recytacje w wykonaniu Hanny Stolorz i Szymona Wróbla (Ślązak Roku 2009).

Nich ten WIELKI KONCERT PAPIESKI, któremu towarzyszyć będą myśli naszego papieża, jeszcze raz przybliży nas do skarbca Jego mądrości.


bzbolalik dnia maj 31 2011 06:38:05 · Drukuj
INFORMACJA
Dyrektor Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie
zaprasza
kandydatów do klas pierwszych gimnazjum na

Dzień Otwarty

który odbędzie się w dniu 6 czerwca 2011 r. o godz. 11.00


bzbolalik dnia maj 20 2011 20:12:56 · Drukuj
Strona 47 z 66 << < 44 45 46 47 48 49 50 > >>
Nasza Szkoła
ISO
Szkoły odkrywcy talentów
Śląska Szkoła Jakości
Szkoła PROJEKTORA
Oferta LO w Bieruniu
Oferta PZS w Bieruniu
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gimnazjum oczami uczniów
Socrates Comenius
Uczniowie Gimnazjum
(uczestnicy programu Socrates Comenius)

Co zobaczyli Nasi uczniowie?
Krótki reportaż!
Koncert chóru
Nasza Szkoła
Modyfied by cpt_paul & michał 2010