Gimnazjum w Imielinie
Nawigacja
Start
Rekrutacja
Dziennik elektroniczny
Plan Lekcji
Kalendarz szkolny
Galeria
Galeria II (nowa)
Do pobrania
Szkoła
Koncepcja pracy szkoły
Wyniki egzaminu
Historia
Certyfikaty
Dokumenty
Wychowawcy
Osiągnięcia
Rada Rodziców
Dzwonki
Biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Socrates Comenius
Kółka zainteresowań
Szkolne Koło Caritas
Samorząd Uczniowski
Prezentacje szkolne
Wybór zawodu
Przedmioty
język polski
matematyka
fizyka
chemia
biologia
informatyka
w-f
język angielski
język niemiecki
język hiszpański
historia
geografia
plastyka
muzyka


Realizujemy projekty...

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 120
Nieaktywowany Użytkownik: 902
Najnowszy Użytkownik: pmuller
Prognoza pogody
EGZAMINY GIMNAZJALNE
W ciągu trzech dni (24-26 kwietnia) uczniowie klas trzecich zdawali egzaminy gimnazjalne. Pierwszego dnia gimnazjaliści zdawali część humanistyczną. O godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie, który trwał 60 minut. Po przerwie o godzinie 10.45 w całym kraju rozpoczął się trwający 90 minut egzamin z języka polskiego. Następnego dnia uczniowie zmagali się najpierw z zadaniami z zakresu przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia), a w drugiej części sprawdzali swą wiedzę i umiejętności z matematyki. W ostatnim dniu odbyły się egzaminy z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym (60 minut) i rozszerzonym (60 minut). Wyniki egzaminów uczniowie poznają pod koniec czerwca.


tbrysz dnia maj 07 2012 20:59:55 · Drukuj
LEKCJA W KINIE
20 kwietnia uczniowie klasy 1b i 2c uczestniczyli w multimedialnej lekcji dotyczącej języka filmu. Zajęcia odbyły się w Teatrze Małym w Tychach. Gimnazjaliści na przykładzie stopklatki z filmu „Piraci z Karaibów” definiowali i określali najmniejszą część składową filmu, poznali definicję kadru filmowego i najważniejsze zasady kompozycji, jak zasada złotego podziału, zasada symetrii czy kontrastu. Analizowali również plany filmowe i określali ich najważniejsze funkcje. Podczas zajęć omówiono też znaczenie oraz rodzaje światła w filmie, a także jaką funkcję pełni kolor. Po lekcji uczniowie obejrzeli oryginalny seans filmowy złożony z sześciu filmów krótkometrażowych. Wybrane filmy to doceniane i nagradzane w kraju i za granicą animacje polskich twórców, arcydzieła krótkiego metrażu, które trudno spotkać w bieżącym repertuarze kin.

tbrysz dnia maj 07 2012 20:58:44 · Drukuj
PODANIE O PRZYJĘCIE DO GIMNAZJUM
Formularz podania o przyjęcie do naszego Gimnazjum do pobrania TU a także w panelu po lewej Do pobrania.


tbrysz dnia maj 04 2012 17:23:42 · Drukuj
Szkoła marzeń w moim mieście

Mateusz Górniak znalazł się w gronie 5 najlepszych uczestników w Wojewódzkim Przeglądzie Pism Uczniowskich "SZPALTA" organizowanym przez X Liceum Ogólnokształcące im. I.J.Paderewskiego w Katowicach. Konkurs, przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych Katowic oraz miast ościennych. Celem corocznej imprezy jest promowanie słowa pisanego, zwłaszcza w dobie współczesnych mediów oraz propagowanie twórczości dziennikarskiej młodzieży.


bzbolalik dnia kwiecień 17 2012 14:01:29 · Drukuj
WE? UDZIAŁ W AKCJI: WARTO BYĆ DOBRYM
Akcja „Warto być dobrym” wystartowała! Szczegóły:  http://www.wartobycdobrym.pl/ a także tutaj.tbrysz dnia kwiecień 11 2012 00:44:27 · Drukuj
Enter Your Future
 To już po raz trzeci nasza szkoła gościła studentów tym razem z Turcji, Japonii oraz Hiszpanii. Jest to efekt projektu ENTER YOUR FUTURE organizowanego przez Komitet Narodowy AIESEC Polska. Zagraniczni studenci prowadzili w języku angielskim oraz hiszpańskim zajęcia dla uczniów naszego gimnazjum. Studenci zapoznali uczniów z kulturą swoich krajów, muzyką jak również historią a my, jako gospodarze, postaraliśmy się, aby goście lepiej poznali Polskę i jej historię. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami przygotowanymi przez studentów, które zostaną zamieszczone już wkrótce na naszej stronie.

Zobacz galerię zdjęć

bzbolalik dnia kwiecień 03 2012 21:37:18 · Drukuj
KONKURS ORTOGRAFICZNY
Drużyna z naszej szkoły w składzie:  Paulina Bałys, Anna Bednarczyk i Klaudia Staszewska zajęła 1 miejsce w V Powiatowym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym 29 marca 2012 r. przez Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu. Gratulacje!

tbrysz dnia kwiecień 01 2012 22:16:11 · Drukuj
KIERMASZ WIELKANOCNY
Jak co roku w naszej szkole Szkolne Koło Caritas przygotowało ozdoby świąteczne oraz jajka na stół wielkanocny. Poza tym uczniowie wraz z opiekunami-p.Magdaleną Pacwa oraz p.Sarą Komraus wykonali własnoręcznie kartki wielkanocne oraz stroiki. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na rzecz akcji "Dzieci Śląska- Dzieciom Lwowa".


tbrysz dnia kwiecień 01 2012 13:00:02 · Drukuj
IX POWIATOWY KONKURS "JEDEN Z DZIESIĘCIU"
Dnia 23 marca w naszym Gimnazjum odbył się IX Powiatowy Konkurs JEDEN Z DZIESIĘCIU. W konkursie udział brało 21 uczniów klas drugich z siedmiu gimnazjów powiatu. Pytania obejmowały zakres przedmiotów bloku matematyczno-przyrodniczego czyli: matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce:    Skapczyk Katarzyna     Gimnazjum w Bojszowach
II miejsce:   Bednarek Karolina        Gimnazjum w Bojszowach
III miejsce:  Janota Barbara            Gimnazjum nr 1 w Lędzinach
Zwycięzcom gratulujemy.

tbrysz dnia kwiecień 01 2012 12:50:59 · Drukuj
DICTATION DICTADO DIKTAT DYKTANDO
POD PATRONATEM
Śląskiego Kuratora Oświaty
Prezydenta Miasta Katowice
"FUNDACJI IM.KRYSTYNY BOCHENEK"
GAZETY WYBORCZEJ i TVS

Imielińscy gimnazjaliści po raz kolejny udowodnili, że poprawność językowa jest ciągle atrakcyjna dla uczniów wchodzących w dojrzałe życie, reprezentując szkołę dnia 14 marca 2012r. w drugiej edycji czterojęzycznego Dyktanda organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im.Marii Konopnickiej w Katowicach. Wzięło w nim udział aż 156 uczniów szkół gimnazjalnych. Nasze gimnazjum reprezentowało ośmiu uczniów z klasy III c : Paulina Bałys, Anna Bednarczyk, Dariusz Brysz, Ewa Ciesielska, Michał Rutkowski, Jędrzej Siupka, Anastazja Szuła, Magdalena Żurek. Uczniowie dokonywali wyboru arkuszy konkursowych ( każdy uczestnik zobowiązany był do napisania dyktanda w dwóch różnych językach), wybierając spośród :
- języka polskiego,
- języka angielskiego,
- języka hiszpańskiego,
- języka niemieckiego,

Ilość osób podejmujących wyzwanie w każdym z języków była zróżnicowana: 133 osoby wybrały język polski, 115 - język angielski, 26 - niemiecki i 5 - hiszpański.
Nasi uczniowie sięgnęli po najwyższe laury zajmując czołowe lokaty w poszczególnych dyktandach:

Wyniki dyktanda z języka polskiego:

III miejsce - Michał Rutkowski
Finaliści :
Anna Bednarczyk i Jędrzej Siupka

Wyniki dyktanda z języka angielskiego:
Finaliści:

Anastazja Szuła

Wyniki dyktanda z języka hiszpańskiego:
II miejsce - Jędrzej Siupka
III miejsce - Anastazja Szuła

Jury konkursu podkreśliło wysoki poziom przygotowania uczestników.
Zwycięzcom gratulujemy !

bzbolalik dnia marzec 22 2012 09:45:22 · Drukuj
KONKURS
Uczennice klasy III C Bednarczyk Anna, Bałys Paulina oraz Ewa Ciesielska zajęły III miejsce w IV POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH. Konkurs został zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im.Powstańców Śląskich w Bieruniu.  Oprócz zaprezentowania scenki w języku angielskim uczennice odpowiadały na pytania z dziedzin: zwyczaje świąteczne, literatura brytyjska, literatura amerykańska, literatura irlandzka, życie codzienne, rodzina królewska, rząd i ustrój polityczny GB oraz USA, symbole oraz obchody rocznicowe w 2012r.

bzbolalik dnia marzec 19 2012 10:44:56 · Drukuj
Strona 47 z 70 << < 44 45 46 47 48 49 50 > >>
Nasza Szkoła
GODŁO
ISO
Szkoły odkrywcy talentów
Śląska Szkoła Jakości
Szkoła PROJEKTORA
Oferta LO w Bieruniu
Oferta PZS w Bieruniu
Oferta PZS w Lędzinach
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gimnazjum oczami uczniów
Socrates Comenius
Uczniowie Gimnazjum
(uczestnicy programu Socrates Comenius)

Co zobaczyli Nasi uczniowie?
Krótki reportaż!
Koncert chóru
Nasza Szkoła
Modyfied by cpt_paul & michał 2010